Odcinki: sezon IV

4x01 "Rise"


Kontynuacja wydarzeń z finału trzeciego sezonu. Kate zostaje przewieziona do szpitala, gdzie walczy o życie. Dochodzi tam także do ostrej kłótni między Rickiem, a Joshem. Beckett udaje się uratować i trzy miesiące po postrzale wraca do pracy. Na posterunku zachodzą jednak widoczne zmiany – nową panią kapitan zostaje Victoria Gates. „Żelazna Gates” zabrania Castlowi współpracy z posterunkiem. Tymczasem Beckett nie odpuszcza sprawy zabójstwa swej matki, podczas gdy Esposito i Rayan zajmują się morderstwem Soni Gilbert. 27 latka została postrzelona w klatkę piersiową. Pierwszą osobą podejrzaną w zabójstwo jest jej chłopak.

Foto z odcinka:

4x02 „Heroes and Villains”Zespół Beckett bada sprawę brutalnego zabójstwa znanego policji kryminalisty Tylera Farisa. Mężczyzna został przecięty na pół mieczem samurajskim. Śledztwo prowadzi detektywów w świat superbohaterów i komiksów. Dodatkowo sprawę komplikuje dość duża liczba wrogów jaką miała ofiara.
Tymczasem w domu Ricka powraca temat przeprowadzki Alexis na uniwersytet w Stanford. Castle jest pełen obaw co do tego pomysłu.
Muzyka:
Jen Hirsh - „Finish Line”
The Chain Gang of 1974 - „Devil Is a Lady”
Foto z odcinka: 

Castle 4x03 „Head Case” 

 


Beckett i towarzyszący jej Castle pracują nad kolejną sprawą morderstwa. Jednak jest to inne śledztwo niż zazwyczaj, ponieważ brakuje najważniejszego czynnika – ofiary. Na miejscu zbrodni zastają jedynie kałuże krwi i kilka drobnych śladów.
Tymczasem Alexis dowiaduję się, że nie została przyjęta na uczelnię w Stanford. Ta wiadomość całkowicie rujnuje jej plany życiowe. 
Muzyka:
Black Mustang - „The One”
Foto z odcinka:

3x04 Kick The Ballistics 

Na budowie robotnik znajduje w betonie ciało młodej kobiety. Ofiara zginęła poprzez dwukrotny postrzał w głowę. Okoliczności zabójstwa i ukrycia ciała wskazują na porachunki mafijne, jednak wszystko się zmienia, gdy okazuje się, że broń, z której zamordowano kobietę należy do detektywa Rayna. W wyniku tego powraca sprawa seryjnego zabójcy 3XK, w posiadaniu którego był pistolet Kevina. 
Muzyka:
 Robert Duncan - „Taking Down Lee”
Fot.

4x05 Eye of the Beholder 

Kolejne brutalne morderstwo. Tym razem ofiarą jest 39 letni Brian Hayes – dyrektor wykonawczy muzeum. Sprawa wiąże się z kradzieżą „Pięści kapitalizmu”, rzeźby wartej 50 milionów dolarów. Detektywom pomaga Serena Kaye – śledczy z ubezpieczalni muzeum. Beckett nie jest zachwycona współpracą z atrakcyjna agentką. Innego zdania jest Castle, na którym kobieta wywiera ogromne wrażenie.
Muzyka:
 Shana Halligan - „True Love”

Astrud Gilberto – 'The Girl from Ipanema”
Fot.:

4x06 Demons  

W zabytkowej rezydencji rodziny McClarenów dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest słynny łowca duchów Jack Sinclair. Przyczyną śmierci było poderżnięte gardło. Sprawa kręci się wokół duchów , zjawisk nadprzyrodzonych oraz serii morderstw popełnionych niegdyś w rezydencji. Castle podkręca także atmosferę grozy, twierdząc że Jacka zabił demon. Tymczasem Rayn i Esposito organizują podwójną randkę. Chcą zapoznać ze sobą Lenie i Jane.
 Muzyka:
  Ray Parker, Jr. - „Ghostbusters”
Fot.:

4x07 „Cops and Robbers” 

Podczas wizyty Ricka i Marthy w jednym z nowojorskich banków dochodzi do napadu. Castle, który w tym czasie rozmawia przez telefon z Kate, próbuje opanować sytuacje i przekazuje jej najważniejsze informacje na temat rabusiów. Sprawa staje się dość dziwna, gdy Rick odkrywa, że bandytom nie zależy na pieniądzach, a na zawartości pewnej skrytki. Beckett przejmuje trudną rolę negocjatora.
 Muzyka:
J Mascis - „Too Depp”
Fot.: 

4x08 „Heartbreak Hotel” 

W dokach Nowego Jorku zostaje zamordowany współwłaściciel kasyna - Sam Siegel. Mężczyznę postrzelono w klatkę piersiową. Kapitan Gates postanawia wysłać Castla, Rayana i Esposito do Atlantic City, gdzie pracowała ofiara. Rick wpada na pomysł, aby przy okazji wizyty w mieście wyprawić Kevinowi wieczór kawalerski.
Castle namawia Alexis, aby spędziła czas z przyjaciółkami. Ma to jej poprawić nastrój, który pogorszył się jej od momentu zerwania z Ashleyem. Wychodzi jednak na to, że spokojny wieczór zamienia się w głośną imprezę w mieszkaniu Castla.
 Muzyka:
  Soul Coughing - „Super Bon Bon”

Kenny Rogers - „The Gambler”
Fot.:

4x09 „Kill Shot”

Ofiara to 28 letnia przedszkolanka Sarah Vasquez. Została postrzelona w serce. Broń i naboje jakich użyto wskazują na to, że strzelcem był doświadczony snajper. W ciągu kilku następnych godzin ginie następna osoba. Tym razem jest to 38 letni adwokat. Zespół Beckett próbuje ustalić jaki jest związek między ofiarami. Kolejny problem jaki stoi im na przeszkodzie to motyw zabójstwa. Śledztwo w sprawie snajpera przywołuje niemiłe wspomnienia związane z postrzełem Kate. Beckett momentami nie radzi sobie z sytuacją i przestaje nad sobą panować.
 Muzyka:
 B.et.a and the Neon Panthers - „B-Bang”
 
Fot.: 
 
4x10 „Cuffed”
 
Beckett i Castle budzą się przykuci kajdankami. Są w ciemnym pomieszczeniu, z którego nie ma wyjścia. Z trudem próbują sobie przypomnieć co się stało. Ostatnią rzeczą jaką pamiętają jest praca nad sprawą morderstwa 40 letniego mężczyzny. 
Muzyka:
 Mostar Diving Club - „Give A Little Love”
Fot.:

4x11 „Till Death Do Us Part”

 

Na straganie z owocami w centrum miasta ląduje ciało nagiego mężczyzny. Okazuje się, że wypadł z okna hotelowego pokoju. Świadkowie wskazują na to, że była z nim rudowłosa kobieta. Detektywi wkrótce odkrywają, że 28 letni mężczyzna prowadził dziennik, w którym zapisywał swe seksualne podboje. Kate i Rick odkrywają także, że jedną z kobiet była narzeczona Raya'na – Jenny.
Tymczasem Esposito jest zaniepokojony tym, że Lanie nie idzie sama na uroczystość zaślubin Kevina i za wszelką cenę próbuje znaleźć sobie osobę do towarzystwa.
 
Cytat z odcinka :)

Beckett: „Przeleciał coś innego, zanim się przeleciał.”
 
Muzyka:

Boston Symphony Orchestra & Charles Munch - „Bolero”
Fot.:

4x12 Dial M for Mayor 

 Beckett wraz z zespołem detektywów bada sprawę morderstwa 28 letniej Laury Cambridge. Kobieta została znaleziona w samochodzie należącym do miejskiego ratusza. Śledztwo jest wyjątkowo delikatne, gdyż jego wyniki mogą zaszkodzić sytuacji burmistrza na scenie politycznej. Castle jako jego bliski przyjaciel, całkowicie wyklucza związek Weldona z morderstwem. Kate zauważa stronniczość Ricka i po jakimś czasie odsuwa go od sprawy.

Fot.:

4x13 "An Embarrassment of Bitches"

 Kolejną sprawą nad jaka pracują śledczy dotyczy morderstwa sędziego na wystawach psów – Francisca Pilara. Mężczyznę uduszono w przymierzalni za pomocą smyczy. W śledztwo zamieszana jest gwiazda reality show Kay Cappuccio. Kobieta od razu wpada w oko Esposito.
Tymczasem Beckett i Castle zaprzyjaźniają się z psem o imieniu Royal, który był podopiecznym ofiary. Zostaje on na jakiś czas pod ich opieką, a także pomaga rozwikłać śledztwo. 

 

Muzyka:
Fefe Dobson - „Watch Me Move”
Pink Martini Band - „Lilly”
Fot.:

4x14 The Blue Butterfly

Beckett i Castle badają sprawę morderstwa Stana Banksa. Mężczyzna został znaleziony z rana postrzałową w jednym z nieczynnych już barów. Okazuje się także, że celem sprawcy nie była zwykła kradzież portfela, zabójca wyraźnie szukał czegoś innego. Śledztwo wiąże się bowiem z wydarzeniami, które miały miejsce w 1947 roku, a obie sprawy mają związek z drogocennym naszyjnikiem – Błękitnym Motylem. Rick dostaje w posiadanie pamiętnik prywatnego detektywa Joe Flynn'a. Za jego pomocą ukazuje nam się retrospekcja z okresu lat 40stych. W roli Joe'go widzimy Castla, a uroczej uwodzicielki Very – Kate.

Muzyka:
Tamala Jones - „Comes Love”
Louis Armstrong - „I Can't Give You Anything But Love”
Fot.: 
  
4x15 "Pandora"
Castle i zespół detektywów bada sprawę morderstwa niezidentyfikowanego mężczyzny, którego wyrzucono z czwartego piętra budynku. Ślady wskazują na to, że został postrzelony, zadźgany i uduszony tuż przed upadkiem. Wkrótce policjanci zatrzymują podejrzanego w sprawie, lecz ten wymyka się z posterunku, jednocześnie w tym samym czasie ginie ciało NN z kostnicy. Kate i Rick zostają wplatani w tajne śledztwo agencji CIA, któremu dowodzi Sophia Conrad. Wychodzi także na jaw fakt, że agentka współpracowała z Castlem przy cyklu książek o Derricku Stormie.
Fot.: 
 
4x16 „Linchpin”
 
Ciąg dalszy wydarzeń poprzedniego odcinka. Castle ratuje siebie i Beckett z tonącego auta. Próbują rozwiązać zagadkę dotyczącą bezpieczeństwa kraju. Po pewnym czasie dowiadują się także, że w CIA działa kret, który całą winę za możliwe konsekwencje operacji Pandora chce zrzucić na byłego agenta Thomasa Gage'a. Zaskakującą wiadomością dla Ricka jest także fakt, iż jego ojciec mógł być agentem CIA...
Fot.: 
 
4x17 „Unce Upon A Crime”
  W Central Parku zostaje znalezione ciało młodej kobiety przebranej w strój Czerwonego Kapturka. Ofiarę – Amy Morgan, odurzono przed śmiercią ketaminą i oksykodonem, poza tym na jej ciele znajdowały się ślady głębokich zadrapań. Wkrótce detektywi dowiadują się o kolejnej ofierze, tym razem kobietę znaleziono w stroju Królewny Śnieżki. Jedyną rzeczą, która łączy te dwie osoby jest fakt, że wypłaciły z banku identyczną kwotę pieniędzy. 
Muzyka:
The Droge and Summers Blend - „Sad Clown”
Fot.: 

4x18 „A Dance with Death” 

W czasie emitowanego na żywo odcinka tanecznego show zostaje zamordowana jedna z uczestniczek. Ofiara – Odette Morton ginie przez postrzał w serce. Niedługo potem wychodzi na jaw, że kobieta miała sobowtóra. Beckett z Castlem próbują rozwikłać zagadkową historię bogatej dziewczyny. 

Tymczasem Esposito i Rayan przystępują do eksperymentu, który ma odpowiedzieć na pytanie – czy obrączka na palcu mężczyzny zwiększa szanse na flirt z innymi kobietami :)

 Muzyka: 

Marty, John Van De Ven & Marty Und Das Orchester John Van De Ven - „Copacabana”

Cytat z odcinka:  

Jasmine: "Odette była bardzo hojna".
Beckett: "Jest też bardzo martwa". :D". :D

 Fot.:

 
4x19 „47 Seconds”
  W czasie protestu przeciw korupcji dochodzi do wybuchu bomby. W skutek katastrofy ginie kilka osób, a wiele zostaje rannych. Śledztwo przejmuje FBI, a policja nowojorska ma za zadanie pomóc w sprawie. W rozwiązaniu dochodzenia mają duże znaczenie retrospekcje świadków, którzy mogli widzieć zamachowca. Podczas przesłuchania jednego z nich, Castle dowiaduje się, że Beckett okłamała go w kwestii swojego postrzału. Wychodzi bowiem na jaw fakt, że Kate pamięta każdą sekundę z tego tragicznego momentu, także ten moment, w którym Rick wyznał jej miłość...
 
Muzyka:
Ludwig van Beethoven - „Symphony No.5 In C Minor Op.67 – 1 st Movement”
Greg Laswell - „This Woman's Work”
Fot.:
 
4x20 „The Limey”
 
W tanim motelu sprzątaczka znajduje ciało 25 letniej Brytyjki Naomi Allan. Ślady wskazują na to, że ofiara została uduszona podczas szarpaniny. Zespół Beckett odkrywa, że kobieta była jedną z supermodelek. Agentka ofiary twierdzi, że poza pracą modelki Naomi dorabiała jako pani do towarzystwa na ekskluzywnych przyjęciach. Podejrzany w tej sprawie mężczyzna Colin Hunt okazuje się inspektorem ze Scotland Yardu i bliskim znajomym ofiary. Za zgodą kapitan Gates, Hunt pomaga Beckett rozwikłać śledztwo.
Tymczasem Castle spotyka się z atrakcyjną stewardesą, którą poznał w czasie powrotu z Las Vegas. Kate dziwi zachowanie Ricka i mimo szczerych chęci nie może dojść z nim do porozumienia.
Fot.:

4x21 "Headhunters"
                            
  
Castle cierpi na brak weny twórczej przy pracy nad nową powieścią o Nikki Heat. Słysząc o znalezionym ciele młodego mężczyzny podejmuje się współpracy z detektywem Slaughterem. Mężczyzna jest znany z niekonwencjonalnych metod działania, ale Ricka to początkowo nie przeraża. Dopiero po jakimś czasie przekonuje się na własnej skórze jak niebezpieczna jest praca z tym detektywem. Obaj starają się rozwikłać sprawę morderstwa zastrzelonego mężczyzny, przy którym znaleziono torbę z trzema odciętymi głowami. 

Muzyka:
The Crossroads Band - „The Devil's Got My Soul”

Fot.:


4x22 „Undead Again”

 
Na parkingu zostaje znalezione ciało 29letniego Davida Locka. Mężczyzna był lubianym i cenionym handlowcem. Świadek, który był razem z nim w noc zabójstwa twierdzi, że obaj zostali zaatakowani przez zombie. Ślady na ciele ofiary wskazują na liczne ugryzienia. Castle układa swoją teorię, w której mordercą jest żywy trup. Jednocześnie postanawia, że będzie to jego ostatnia sprawa...

Fot.:

 4x23 "Always" FINAŁ

 

Nowa sprawa, jaką dostaje zespół detektywów, nie różni się początkowo niczym szczególnym od pozostałych śledztw, w których motywem jest morderstwo. Ślady znalezione na ciele młodego Latynosa Orlando Costasa wskazują na dwukrotny postrzał. Wkrótce jednak śledztwo przybiera zupełnie innego znaczenia, gdyż wychodzi na jaw kto był sprawcą pierwszego postrzału. To żona kapitana Montgomerego. Wszystko dlatego, że zabity mężczyzny był złodziejem, który włamał się do domu kapitana, chcąc ukraść wszystkie notatki i akta zmarłego policjanta. Nie spodziewał się jednak, że zastanie kogoś w domu. Mimo to drugi postrzał był dla niego śmiertelny, lecz jego autorem był człowiek działający na zlecenie osób odpowiedzialnych za śmierć Johanny Beckett. W trakcie sprawy okazuje się, że jest to ten sam mężczyzna, który postrzelił Kate na cmentarzu. Castle za wszelką cenę chce odciągnąć Beckett od śledztwa, bo wie, że jeśli tego nie zrobi Kate zginie...

Muzyka:
Andrew Belle - „In My Veins (feat. Erin McCarley)
Robert Duncan - „Always”

Fot.: